14 Şubat 2009 Cumartesi

rüya


korkma!

derin bi uykudasın şu anda. kötü bi rüya görüyosun sadece. evet fazla gerçek gibi. etrafındakileri görüyosun. yaşadıklarını mesela. yaşadığın insanlarla beraber hem de. ama rüyan sana öyle bi orospuluk yapıyo ki. yönlendiremiyosun istediğin gibi. sana hep acı veren, seni üzen aynı gerçeklik üzerinden görüyosun tüm olanları.

en son sevgilini görüyosun. ayrılmadan önceki son dakikalarınızı. telefon elinde titreyerek onu arayıp korkarak sorduğun soruyu görüyosun. sonunda aynı cevabı duymayacağını düşünüyosun. ne de olsa rüya senin rüyan. azıcık bile olsa bilinçlisin. ona güveniyosun. bunu kullanarak ayrılmanıza, bugünü evinde onu düşünerek geçirmene neden olan basit bir güne çeviren o sözü duymamaya çalışıyosun. ama dedim ya en başta. rüyanın bile kötüsü denk geldi sana. duyduklarının fazlasını duyuyosun. sana telefonda söyleyemediği ama zihninde gezen tüm düşünceleri duyuyosun. uyanmak istiyosun ama çok geç. açılmıyo gözlerin. hatta akan yaşları yüzünde hissediyosun ama nafile. rüyan tokatlıyo seni, tüm hayallerine tecavüz ediyo. gerçeklikten kaçmak için gördüğün en sert gerçek oluyo bi anda. yatağın seni iki eliyle sarıyo karabasan gibi. kalkamıyosun, sadece gözlerin kapalı ağlıyosun.

uykuların azalıyo o dakikadan sonra. sabaha yakın yatmaya başlıyosun. güneşin gözüne girmesinden nefret ettiğini duymuş olacak ki yukarıdaki yağmur yağdırıyo devamlı. güneşi görmüyosun, gözünün önüne siyah bi perde çekip bi köre öykündüğün tek durumda uyuyosun.

korkma!
derin bi uykuda en büyük sınavını veriyosun şimdi.

bu zamana kadar geçtiğin tüm sınavların anlamsız olduğunu anlayarak...

Hiç yorum yok: